EDIT - 19 Nisan 2020:

Aşağıda detaylarını okuyacağınız duyurunun üzerinden an itibariyle yaklaşık bir buçuk yıl geçti. Bugün, artan işletme giderleri sebebiyle ders ücretlerine %15 ila %20 arasında değişen oranlarda artış yapmak zorunda kaldım. Ancak bu yeni ücretler bile hala, iki yıl önceki ücretlerin yarısından bile daha ucuz. Bilginize saygıyla sunarım.


Son dönemlerde Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz ve devalüasyon sebebiyle çoğu kişinin alım gücü düştü. Söz konusu olan genç insanlar veya öğrenci statüsündeki kişiler olunca çoğunun zorunlu olmayan ihtiyaçlara ayırılabilecek bir bütçesi kalmadı. Son dönemde online eğitim programlarıma kayıt olan kişilerin sayısındaki düşüş bunu açıkça ortaya koyuyor.

An itibariyle, ses teknolojileri ve müzik prodüksiyonu alanındaki online eğitim programlarımın ücretlerini üçte birine düşürerek bu derslerin gençler için ulaşılabilir olmasını sağlamayı hedefliyorum. Sertifika programı haricindeki tüm ders ücretlerini yaklaşık %65 oranında düşürdüm. Kalıcı olarak.

Eski ve yeni ders fiyatları şu şekilde oldu:
Cubase Ansiklopedisi Aylık Abonelik: 2̶5̶ ̶T̶L̶ 9 TL
Cubase Ansiklopedisi Yıllık Abonelik: 2̶5̶0̶ ̶T̶L̶ 90 TL
Miks 101 - DENGELER ve PANLAMA: 2̶2̶5̶ ̶T̶L̶ 75 TL
Miks 102 - DİNAMİK İŞLEMCİLER: 2̶8̶5̶ ̶T̶L̶ 95 TL
Miks 103 - EQ: 2̶8̶5̶ ̶T̶L̶ 95 TL
Miks 101+102+103 Eğitim Paketi: 6̶4̶9̶ ̶T̶L̶ 225 TL
Cubase'de Track Comping: 3̶9̶ ̶T̶L̶ 9 TL
Armoni 101: 1̶2̶5̶ ̶T̶L̶ 39 TL
Armoni 201: 1̶4̶5̶ ̶T̶L̶ 49 TL
Armoni 101+201 Eğitim Paketi: 1̶9̶9̶ ̶T̶L̶ 75 TL
Pro Tools'a Giriş: 1̶4̶5̶ ̶T̶L̶ 49 TL
Cubase'de GATE, COMPRESSOR, LIMITER, DE-ESSER: 1̶4̶9̶ ̶T̶L̶ 49 TL

Bu işlemi geriye yönelik de işleteceğim. Bu güne kadar derslere kayıt olmuş herkese ödedikleri tutar oranında hediye kuponları yolluyorum. Böylece ek ücret ödemeden diğer derslere kayıt olabilirler. Bir saate kadar herkese ulaşmış olur. Bu arkadaşlar emaillerini kontrol etsinler.

Eğer bilmeyenler varsa, yaklaşık 2 yıldır Boston - ABD’de yaşıyorum. TL ödeyerek kayıt olunan bu derslerin bedeli dolara çevrildiğinde çok komik rakamlara geliyor. Bu kararımla yıllardır bir müzik öğretmeni olarak hayatımı idame ettirme çabamdan da vazgeçmiş oluyorum. Zira bu faaliyetlerden elde edeceğim gelirin aylık 150 USD civarındaki platform giderlerini karşılamasından başka bir beklentim kalmadı. Karşılamazsa da ben kalan farkı kompanse ederim. Yıllardır çok emek vererek hazırladığım bu derslerin boş durmasındansa insanlarla bir sekilde buluşmasını yeğlerim. Bu da benden Türk gençlerine bir armağan olsun. Bu iyi niyetli çabamın herkes tarafından anlaşılması dileğiyle…