Armoni 101

Yeni başlayanlar için kolay armoni, hemen şimdi öğrenmeye başlayın!

   Tanıtım Videosunu İzleyin

ARMONİ 101 adını verdiğim bu ilk armoni dersimde Majör Diziler, Akor Kuruluşları ve Aralıklar gibi temel kavramlara yer verdim.

Armoni derslerimi enstrumandan bağımsız hazırladım. Gitar, piyano ya da şan... Fark etmez; hangi enstrumanı çalıyor olursanız olun bu dersten yararlanabilirsiniz. Hatta henüz bir enstruman çalmıyor olsanız dahi bu derste gösterilenleri kolayca kavrayabilirsiniz.

Toplam 35 dakikalik video ders... İlave olarak ödevler ve alıştırmalar...


Video ağırlıklı olması eğitimin etkinliğini arttırmakta, temel bilgi ve becerilerin hızlıca edinilmesine imkan vermektedir. Her istediğinizde siteye giriş yaparak videoları tekrar tekrar izleyebilir, ileri ya da geri sararak istediğiniz gibi çalışabilirsiniz.

Neler Öğreneceksiniz?

 1. Majör diziler
 2. Diyezli ve bemollü gamların kuruluşu
 3. Üç sesli akorların kuruluşu
 4. Örneklerle birlikte majör, minör, diminihed, augmented akorlar
 5. Diyatonik ve kromatik aralıklar
 6. Gitar üzerindeki aralıklar

Gereksinimler:

 1. Bu dersi almak için herhangi bir önkoşul yoktur.

Kimler Katılabilir?

 1. Armoni öğrenmek isteyenler; yeni başlayanlar ya da temel konulardaki eksiklerini gidermek isteyenler
 2. Enstruman üzerinde hakimiyetini arttırmak isteyenler
 3. Çaldığı müziği analiz edebilmek, anlayıp içselleştirmek isteyenler
 4. Yaratıcılığını arttırmak isteyenler bu dersi alabilir.
 5. İleri seviye armoni bilgisine sahip olanlar için uygun değildir.

Sormak istedikleriniz varsa e-postayla bana ulaşabilirsiniz: [email protected]


Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, prodüktör ve eğitmenim. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını 'Gold Award' derecesiyle bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünde full-time 'Associate Professor' olarak görev yapıyorum. Yayınlanmış olan beş adet gitar metod kitabımın yanı sıra, müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Kendi adıma, bir adet solo albüm, bir soundtrack ve iki adet single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yaptım. Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Halen ABD'nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyorum ve şirketim bUMA RecordZ ile müzik yapım çalışmalarıma devam ediyorum. Yapım şirketim ve stüdyom ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
Ayrıca kişisel web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim programı ne zaman başlar ve ne zaman biter?
Eğitim programına hemen başlayabilir, her istediğinizde sisteme giriş yaparak dersi tekrar tekrar çalışabilirsiniz. Tamamen bireysel yürütülen bir eğitimdir, çalışmayı ne zaman yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.
Bu eğitime ne kadar süreyle erişim hakkım var?
Herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Derse kayıt olduktan sonra her istediğinizde siteye giriş yaparak videoları tekrar izleyebilir, çalışabilirsiniz. Mobil cihazlar dahil tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

" Bora Uslusoy ile yapmış olduğum çalışmalar; gitar teknikleri, genel müzik bilgisi, kayıt teknikleri konularında sağlam ve hızlı adımlar atmamı sağladı."

- Soner Baloğlu, Uçak Mühendisi / Gitarist

"Onunla yaklaşık bir senedir yaptığımız gitar dersleri sayesinde gitarda hızlı bir gelişme gösterdim. Bora müzik hakkında çok bilgili bir hoca ve kendisini de yetenekli bir gitarist. Derslerinde pratik ile teorik bilgileri çok iyi harmanlayarak ve sizin hızınıza göre ayarlayarak öğretiyor.''

- Barış Ruacan, İşadamı / Gitarist

Hemen Başlayın!