Armoni 110

Serinin bu ikinci dersinde modern ve pratik armoninin temel kavramlarını öğrenmeye devam ediyoruz

Armoni derslerimde her zaman, popüler müzik tarzlarıyla uğraşan çağdaş müzisyenin kullanabileceği, içselleştirebileceği ve yaratıcılığını tetikleyecek, çaldığı müziği anlamasına ve analiz edebilmesine imkan verecek armoniyi öğretiyorum. Armoni 101'de kaldığımız yerden devam ediyoruz. Hangi enstrumanı çaldığınız fark etmeksizin bu dersten yararlanabilirsiniz. Hatta enstruman çalmanız dahi şart değil, zira günümüzde elektronik müzikle uğraşan çoğu kişi geleneksel anlamda bir enstruman çalmıyor.

Toplam 11 ders, toplam 26 dakikalık üç video, altı adet ödev.

Neler Öğreneceksiniz?

  1. add9, min add9, sus4, sus2, maj6, min6, 6/9 akorları
  2. Minör diziler ve ilgili minör kuralı
  3. Beşli çember - Cycle of fifths
  4. Donanımlar - Key signatures

Gereksinimler:

  • Armoni 101 dersimi tamamlamış olmanız ya da üç sesli akor kuruluşları, majör dizilerin kuruluşu ve aralıklar konularına hakim olmanız tavsiye edilir.

Kimler Katılabilir?

  1. Temel armoni bilgilerini ilerletmek isteyenler
  2. Enstruman üzerinde hakimiyetini arttırmak isteyenler
  3. Çaldığı müziği analiz edebilmek, anlayıp içselleştirmek isteyenler
  4. Yaratıcılığını arttırmak isteyenler bu dersi alabilir.
  5. İleri seviye armoni bilgisine sahip olanlar için uygun değildir.

Sormak istedikleriniz varsa e-postayla bana ulaşabilirsiniz: [email protected]


Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, prodüktör ve eğitmenim. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını 'Gold Award' derecesiyle bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünde full-time 'Associate Professor' olarak görev yapıyorum. Yayınlanmış olan beş adet gitar metod kitabımın yanı sıra, müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Kendi adıma, bir adet solo albüm, bir soundtrack ve iki adet single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yaptım. Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Halen ABD'nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyorum ve şirketim bUMA RecordZ ile müzik yapım çalışmalarıma devam ediyorum. Yapım şirketim ve stüdyom ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
Ayrıca kişisel web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


Ders Programı


  DİĞER AKORLAR
Kayıt olduktan gün
gün şu kadar süre sonra erişilebilir:
  MİNÖR DİZİ ve İLGİLİ MİNÖR KURALI
Kayıt olduktan gün
gün şu kadar süre sonra erişilebilir:
  BEŞLİ ÇEMBER - CIRCLE OF FIFTHS
Kayıt olduktan gün
gün şu kadar süre sonra erişilebilir:
  KEY SIGNATURES - DONANIMLAR
Kayıt olduktan gün
gün şu kadar süre sonra erişilebilir:

Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim programı ne zaman başlar ve ne zaman biter?
Eğitim programına hemen başlayabilir, her istediğinizde sisteme giriş yaparak dersi tekrar tekrar çalışabilirsiniz. Tamamen bireysel yürütülen bir eğitimdir, çalışmayı ne zaman yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.
Bu eğitime ne kadar süreyle erişim hakkım var?
Herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Derse kayıt olduktan sonra her istediğinizde siteye giriş yaparak videoları tekrar izleyebilir, çalışabilirsiniz. Mobil cihazlar dahil tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

Hemen Başlayın!