Cubase Ansiklopedisi

Cubase Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Herşeyi Bu Eğitim Programında Bulabilirsiniz

   Tanıtım Videosunu İzleyin   Derse Kayıt Olun

Çok sayıda kısa videodan oluşan bu ders programında Cubase ile ses kayıdından, MIDI editlemeye, grup kanalı oluşturmaktan send efekt kullanımına kadar herşeyi bulabilirsiniz. Sürekli eklenen ve yenilenen video dersler aracılığı ile bilgileriniz güncel kalacak ve Cubase'in en yeni, en son özelliklerini kullanabileceksiniz.

3 aylık ya da yıllık abonelik ile çalışan bu sistemde her ay yeni içeriklere erişebileceksiniz. Üyeliğiniz devam ettiği sürece; sadece videolarla yetinmeyip, derste anlatılanlarla ilgili sorularınızı da sanal sınıf ortamında bana yöneltebilirsiniz. Birinci elden eğitmenle etkileşime gecebilmek bu programı cazip kılan en önemli özelliklerden biri.

'Ansiklopedi' adını verdim çünkü bu derste Cubase'de aradığınız bir özelliği hızlı ve kolayca bulabileceksiniz. Uzun videoların arasında ileri geri sarmak zorunda kalmadan istediğiniz bilgiye çabucak erişebileceksiniz. Bu sayfanın biraz daha aşağısında yer alan 'Ders Programı'nı incelerseniz ders başlıklarının çok spesifik ve açıklayıcı olduğunu göreceksiniz. Yine aynı yerde ÖNİZLEME butonuna basarak örnek dersleri izlemeyi unutmayın.

Sadece Cubase değil, zaman zaman kayıt, edit ve miks teknikleriyle ilgili genel bilgiler de veriyorum bu ders programı kapsamında. Zaman zaman reverb çeşitlerinden bahsediyorum, ya da mesela Cubase'de MIDI edit tekniklerini anlatırken Velocity hakkında teorik bilgiler aktarabiliyorum.

Videolar, çeşitli animasyonlar ve grafikler yardımıyla ekranın belli bir kısmına odaklanabiliyoruz ya da belli bir işlem için nereye tıklanması gerektiğini kolayca gösterebiliyorum. Videoda anlattığım dersin detayları her videonun altında metin formatında ayrıca yer alıyor. İsterseniz madde madde sıralanmış aşamaları takip ederek derste anlatılanları kendi başınıza uygulayabilirsiniz.


Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, prodüktör ve eğitmenim. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını 'Gold Award' derecesiyle bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünde part-time 'Assistant Professor' olarak görev yapıyorum. Aynı zamanda; Gitar, Bas, Armoni, Kulak Eğitimi, Müzik Prodüksiyonu, Pro Tools, Cubase, Miks ve Mastering eğitimlerimi; Türkiye'nin ve dünyanın çok çeşitli yerlerindeki kişilere, internet üzerinden video ders formatında ve birebir online özel ders şeklinde vermeye devam ediyorum. Yayınlanmış olan beş adet gitar metod kitabımın yanı sıra, müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Kendi adıma, bir adet solo albüm, bir soundtrack ve iki adet single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yaptım. Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Halen ABD'nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyorum ve şirketim bUMA RecordZ ile müzik yapım çalışmalarıma devam ediyorum. Yapım şirketim ve stüdyom ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
Ayrıca kişisel web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


 


Her videonun altında yer alan 'Yorumlar' bölümünü kullanarak o dersle ilgili olarak aklınıza takılanları sorabilir ya da dersle ilgili kendi fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Böylece hem eğitmen hem de diğer katılımcılarla etkileşime geçerek sanal sınıf ortamında dersten beklenen faydayı arttırabilirsiniz.

Hemen Başlayın!Ders Programı


  Buradan Başlayın
Kayıt olduktan gün
gün şu kadar süre sonra erişilebilir:

 
  • İstediğiniz zaman kayıt olun, istediğiniz zaman üyelikten ayrılın. Sınırlama yok.
  • Hızlı ve pratik videolar sayesinde istediğiniz bilgiye kolayca ulaşın.
  • Hiçbir ek ücret ödemeden her ay düzenli olarak gerçekleştirilen online canlı derslere katılın.
  • Cubase'in yeni eklenen özelliklerini ilk siz öğrenin.
  • Derste anlatılan konularla ilgili sorularınızı eğitmene yönlendirin.
  • Sadece Cubase değil, kayıt teknikleri, miks ve mastering hakkındaki bilgilere de erişim sağlayın.
  • Yeni başlayan ya da ileri seviye kullanıcılar, bu eğitim programı ile kendinizi geliştirin.

Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim programı ne zaman başlar ve ne zaman biter?
Eğitim programına hemen başlayabilir, her istediğinizde sisteme giriş yaparak dersi tekrar tekrar çalışabilirsiniz (aboneliğiniz devam ettiği sürece). Tamamen bireysel yürütülen bir eğitimdir, çalışmayı ne zaman yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.
Kendi başıma çalışırken anlamadığım ya da sorun yaşadığım yerler olursa ne yapacağım?
Her videonun altında yer alan 'yorumlar' kısmına yazarak derste anlatılanlarla ilgili sorularınızı bana yöneltebilirsiniz. Ayrıca canlı online derslere katılıp sorunuzu sorabilirsiniz.
Bu eğitime ne kadar süreyle erişim hakkım var?
3 aylık ya da yıllık periyotlarla aboneliğinizi yenileyebilir ve istediğiniz kadar devam ettirebilirsiniz. Aboneliğiniz devam ettiği süre boyunca siteye giriş yaparak videoları tekrar izleyebilir, çalışabilirsiniz. Mobil cihazlar dahil tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.
Yıllık aboneliğin avantajı nedir?
3 aylık yerine yıllık aboneliği tercih edersiniz yılda toplam 288 TL yerine 199 TL ödersiniz. Bu da %31 indirim ya da yaklaşık 4 ay ücretsiz erişim anlamına gelir. Ayrıca bazı bankalar güvenlik gerekçesiyle tekrar eden aboneliklere birinci ödemeden sonra onay vermeyebiliyor. Bu durumda sistem dersten kaydınızı siler ve tekrar kayıt olmak zorunda kalabilirsiniz.

""Türkçe içerik üretme konusundaki azminizi ve çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum. Yabancı kaynakları da takip ediyorum, hiçbiri sizin video derslerinizin kalitesinde değil açıkçası, bunu da belirtmek isterim."

- Tezcan Koray, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, Müzisyen

"Uzun bir süredir cubase, kayıt ve miks konularında çalışmak istiyordum. Dahası bu çalışmayı profesyonel bir destek eşliğinde yapmam gerekiyordu ki tam bu esnada uzun yıllardır yayınlarını takip ettiğim Bora Uslusoy ile yollarımız kesişti. Kafamdaki tüm soruların yanıt bulduğu, kendimi gerçekten geliştirdiğimi hissettiğim oldukça faydalı bir süreç geçirdim. Tüm katkı ve emekleriniz için teşekkürler Bora hocam."

Yrd. Doç. Dr. Cihan TABAK

"Size bir kez daha çok teşekkür etmek istedim. Sağolun hocam iyi ki bana zaman ayırdınız. Sayenizde içimde kalanları gerçekleştiriyorum… Artık şarkılarımı AudioJungle’a yükleyebiliyorum, Envato’nun inadını kırdım. Çok mutluyum!"

- Mustafa P, Aranjör-Ses Mühendisi

Hemen Başlayın!