Cubase'de GATE, COMPRESSOR, LIMITER, DE-ESSER

Cubase ile birlikte gelen dinamik işlemcileri nasıl kullanacağınızı bu dersten öğrenebilirsiniz.

   Tanıtım Videosunu İzleyin

Bir forumda duymuştum: ''Compressor adamı rezil de eder, vezir de!''. Hem komik, hem de komik olduğu kadar doğru bir cümle! Gerçekten de dinamik işlemcileri etkin ve bilinçli bir şekilde kullanmak çaba ve çalışma gerektiriyor. Bu iş pek de öyle deneme yanılma ile öğrenilebilecek bir iş değil.

Bu derste ülkemizin en popüler ses kayıt ve müzik prodüksiyon yazılımlarından Cubase'in dahili plug-in'lerinden GATE, COMPRESSOR, DE-ESSER, LIMITER / MAXIMIZER ve MULTIBAND COMPRESSOR'ü nasıl kullanabileceğinizi öğretiyorum. Video derslerimi gerçek bir proje üzerinde uygulamaları olarak anlattım ve işin teorisine de gerektiğince yer verdim.

Yaklaşık bir saatlik eğitim, 51 dakika, 5 video!

Neler Öğreneceksiniz?

1. Cubase'in dahili plug-inleri: Gate, Compressor, De-Esser, Limiter/Maximizer, Multiband Compressor
2. Plug-in'lerde yer alan Threshold, Ratio, Attack, Hold, Release, Make-up Gain, Ceiling gibi parametrelerin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını
3. Dinamik işlemcilerin hangi durumlarda ve nasıl kullanıldığını
4. Dinamik işlemcilerin ortaya çıkardığı etkiyi duymayı

Gereksinimler

Versiyon numarası farketmeksizin Cubase AI, Cubase LE, Cubase SX, Cubase Elements, Cubase Artist ve Cubase Pro yazılımlarından herhangi biri elinizin altında olursa siz de uygulama yapabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

1. Müzik prodüksiyonuna yeni başlayanlar için uygundur.
2. Temel konular hakkında eksiklerini gidermek isteyen daha ileri seviye kullanıcılar için de uygundur.
3. Miks 102: DİNAMİK İŞLEMCİLER dersime kayıtlıysanız bu dersi almanıza gerek yok, aynı videolar orada da mevcut.

Sormak istedikleriniz varsa e-postayla bana ulaşabilirsiniz: [email protected]


Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, prodüktör ve eğitmenim. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını 'Gold Award' derecesiyle bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünde full-time 'Associate Professor' olarak görev yapıyorum. Yayınlanmış olan beş adet gitar metod kitabımın yanı sıra, müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Kendi adıma, bir adet solo albüm, bir soundtrack ve iki adet single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yaptım. Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Halen ABD'nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyorum ve şirketim bUMA RecordZ ile müzik yapım çalışmalarıma devam ediyorum. Yapım şirketim ve stüdyom ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
Ayrıca kişisel web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


Ders Programı



"Bora Hocanın hazırlamış olduğu Türkçe online ders portalı benim gibi birçok arkadaşa da yardımcı olmuştur diye düşünüyorum. İlk öncelikle sizin huzurunuzda kendisine vermiş olduğu bu emek için çok teşekkür ederim, hakkı maddi olarak ödenemez. Ayrıca kendisi çok hakkaniyetli ve iyi bir insan. Ondan çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. İyi ki varsınız, emeklerinize sağlık!"

- Erdem Tüzen - Müzisyen, Eğitmen, www.erdemtuzen.com.tr

Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim programı ne zaman başlar ve ne zaman biter?
Eğitim programına hemen başlayabilir, her istediğinizde sisteme giriş yaparak dersi tekrar tekrar çalışabilirsiniz. Tamamen bireysel yürütülen bir eğitimdir, çalışmayı ne zaman yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.
Bu eğitime ne kadar süreyle erişim hakkım var?
Herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Derse kayıt olduktan sonra her istediğinizde siteye giriş yaparak videoları tekrar izleyebilir, çalışabilirsiniz. Mobil cihazlar dahil tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

Hemen Başlayın!



Tanıtım Videosunu İzleyin