Logic Pro X Ansiklopedisi

Logic Pro X Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Her Şeyi Bu Eğitim Programında Bulabilirsiniz

Çok sayıda kısa videodan oluşan bu ders programında Logic Pro X ile ses kayıdından, MIDI editlemeye, Drummer Track'ten send efekt kullanımına kadar her şeyi bulabilirsiniz. Sürekli eklenen ve yenilenen video dersler aracılığı ile bilgileriniz güncel kalacak ve Logic'in en yeni, en son özelliklerini kullanabileceksiniz.

'Ansiklopedi' adını verdim çünkü bu derste Logic Pro X'te aradığınız bir özelliği hızlı ve kolayca bulabileceksiniz. Uzun videoların arasında ileri geri sarmak zorunda kalmadan istediğiniz bilgiye çabucak erişebileceksiniz. Bu sayfanın biraz daha aşağısında yer alan 'Ders Programı'nı incelerseniz ders başlıklarının çok spesifik ve açıklayıcı olduğunu göreceksiniz. Yine aynı yerde ÖNİZLEME butonuna basarak örnek dersleri izlemeyi unutmayın.


Sadece Logic Pro X değil, zaman zaman kayıt, edit ve miks teknikleriyle ilgili genel bilgiler de veriyorum bu ders programı kapsamında. Zaman zaman reverb çeşitlerinden bahsediyorum, ya da mesela MIDI edit tekniklerini anlatırken Velocity hakkında teorik bilgiler aktarabiliyorum.

Videolar, çeşitli animasyonlar ve grafikler yardımıyla ekranın belli bir kısmına odaklanabiliyoruz ya da belli bir işlem için nereye tıklanması gerektiğini kolayca gösterebiliyorum. Videoda anlattığım dersin detayları her videonun altında metin formatında ayrıca yer alıyor. İsterseniz madde madde sıralanmış aşamaları takip ederek derste anlatılanları kendi başınıza uygulayabilirsiniz.


Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, prodüktör ve eğitmenim. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını 'Gold Award' derecesiyle bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünde full-time 'Associate Professor' olarak görev yapıyorum. Yayınlanmış olan beş adet gitar metod kitabımın yanı sıra, müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Kendi adıma, bir adet solo albüm, bir soundtrack ve iki adet single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yaptım. Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Halen ABD'nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyorum ve şirketim bUMA RecordZ ile müzik yapım çalışmalarıma devam ediyorum. Yapım şirketim ve stüdyom ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
Ayrıca kişisel web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


Hemen Başlayın!Ders Programı 
  • İstediğiniz zaman kayıt olun.
  • Hızlı ve pratik videolar sayesinde istediğiniz bilgiye kolayca ulaşın
  • Sadece Logic Pro X değil, kayıt teknikleri, miks ve mastering hakkındaki bilgilere de erişim sağlayın
  • Yeni başlayan ya da ileri seviye kullanıcılar, bu eğitim programı ile kendinizi geliştirin

Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim programı ne zaman başlar ve ne zaman biter?
Eğitim programına hemen başlayabilir, her istediğinizde sisteme giriş yaparak dersi tekrar tekrar çalışabilirsiniz. Tamamen bireysel yürütülen bir eğitimdir, çalışmayı ne zaman yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.
Bu eğitime ne kadar süreyle erişim hakkım var?
Herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Derse kayıt olduktan sonra her istediğinizde siteye giriş yaparak videoları tekrar izleyebilir, çalışabilirsiniz. Mobil cihazlar dahil tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

"Uzun bir süredir cubase, kayıt ve miks konularında çalışmak istiyordum. Dahası bu çalışmayı profesyonel bir destek eşliğinde yapmam gerekiyordu ki tam bu esnada uzun yıllardır yayınlarını takip ettiğim Bora Uslusoy ile yollarımız kesişti. Kafamdaki tüm soruların yanıt bulduğu, kendimi gerçekten geliştirdiğimi hissettiğim oldukça faydalı bir süreç geçirdim. Tüm katkı ve emekleriniz için teşekkürler Bora hocam."

Yrd. Doç. Dr. Cihan TABAK

""Türkçe içerik üretme konusundaki azminizi ve çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum. Yabancı kaynakları da takip ediyorum, hiçbiri sizin video derslerinizin kalitesinde değil açıkçası, bunu da belirtmek isterim."

- Tezcan Koray, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, Müzisyen

Hemen Başlayın!