Miks 104: ZAMAN BAZLI EFEKTLER

Reverb, delay, chorus, flanger, phaser efektlerinin kullanımı

Miks serisinin dördüncü ve son dersi olan Miks 104, genellikle SEND Efekt olarak kullanılan işlemciler üzerinde duruyor. Bu plug-in'lerde yer alan parametrelerin ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığı anlatılıyor.

Tüm teknikler ve uygulamalar Pro Tools, Cubase ve Logic Pro yazılımlarında ayrı ayrı gösterilmektedir. Diğer yazılımları kullananlar da bu derste gösterilenleri kendi başlarına kolayca uygulayabilirler.

Neler Öğreneceksiniz?

  • Send FX/Aux kullanımı
  • Reverb çeşitleri ve uygulama alanları: Convolution/Algoritmik - Room, Plate, Hall, Gate...
  • Reverb Parametreleri: Pre-Delay, Decay, Diffusion, Filtreler
  • Delay çeşitleri ve uygulama alanları: Mono, Stereo, PingPong...
  • Delay Parametreleri: Delay Time, Feedback Level, Filtreler
  • Modulasyon efekleri ve uygulama alanları: Chorus, Flanger, Phaser, Tremolo, Rig Modulator...
  • Modulasyon Parametreleri: Rate, Depth, Feedback, Filtreler

Gereksinimler:

  • Miks yapabileceğiniz ve dahili zaman bazlı işlemcileri olan herhangi bir yazılım
  • Kullandığınız yazılım üzerinde temel bilgi ve becerilere sahip olmak

Kimler Katılabilir?

Sormak istedikleriniz varsa e-postayla bana ulaşabilirsiniz. Çok kısa sürede geri dönüş yaparım: [email protected]


Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, prodüktör ve eğitmenim. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını 'Gold Award' derecesiyle bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünde full-time 'Associate Professor' olarak görev yapıyorum. Yayınlanmış olan beş adet gitar metod kitabımın yanı sıra, müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Kendi adıma, bir adet solo albüm, bir soundtrack ve iki adet single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yaptım. Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Halen ABD'nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyorum ve şirketim bUMA RecordZ ile müzik yapım çalışmalarıma devam ediyorum. Yapım şirketim ve stüdyom ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
Ayrıca kişisel web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


"Bora Uslusoy ile yaptığımız kayıt teknolojileri ve Pro Tools dersleri, bu konuda olan güvenimi ve tecrübemi yüksek oranda arttırdı. Sadece kayıt ve program kullanımı değil muzikle ilgili her konuda yardımı, hoş sohbeti, mütevaziliği ve dürüstlüğü için minnet duyuyorum."

- Tolga Aksoy, Stüdyo Sahibi, Gitarist - Komik Günler

''Bence siz bu işlere heves edip gönül vermiş ancak bilgi ve kaynak eksikliği yüzünden umutları kırılmış insanlara ve özellikle Türkiye'de yaşayan İngilizce bilmeyen insanlara yeni bir sayfa açıyorsunuz. Miks 103'ü merakla bekliyorum.''

- Seyit Öztürk, Ses Mühendisi

Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim programı ne zaman başlar ve ne zaman biter?
Eğitim programına hemen başlayabilir, her istediğinizde sisteme giriş yaparak dersi tekrar tekrar çalışabilirsiniz. Tamamen bireysel yürütülen bir eğitimdir, çalışmayı ne zaman yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.
Bu eğitime ne kadar süreyle erişim hakkım var?
Herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Derse kayıt olduktan sonra her istediğinizde siteye giriş yaparak videoları tekrar izleyebilir, çalışabilirsiniz. Mobil cihazlar dahil tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

Hemen Başlayın!