Mixing with CUBASE

Cubase ile Miks Eğitimi. Steinberg Onaylı Sertifika Programı.

   Tanıtım Videosunu İzleyin

Miks becerilerinizi geliştirin, çalışmalarınızı belgelendirin!

'İyi müzik' için, iyi bir miks olmazsa olmaz! Tüm enstrumanların temiz bir şekilde duyulduğu, dengeli bir frekans dağılımına sahip, ses seviyesi düşük olmayan bir miks... Profesyonel bir sound... Hepimiz bunun peşinde koşuyoruz.

Miksaj, ses ve müzik teknolojileriyle uğraşan herkesin ilgisini çeken bir konu. Her geçen gün ekipler daralıyor, projeler daha çok bireysel çalışmalarla tamamlanıyor. Bilen-bilmeyen herkesin fikir beyan ettiği bu alanda doğru ve rafine bilgileri sizler için bir araya getirdim.

Toplam 500 dakikalık video ders, 65 video!

İki saat birebir online özel ders!

Bu derse kayıt olduğunuz zaman Miks 101: DENGELER ve PANLAMA, Miks 102: DİNAMİK İŞLEMCİLER, Miks 103: EQ Miks 104: ZAMAN BAZLI EFEKTLER adlı eğitim programlarına erişiminiz açılacaktır. Dersleri profesyonel olarak kaydedilmiş bir proje üzerinde uygulamalı olarak anlatıyorum. Proje dosyalarını indirdikten sonra kendi miksinizi yapıp benden geri bildirim alabileceksiniz.

Yalnızca video derslerle yetinmeyeceksiniz. İnternet üzerinden gerçekleştireceğimiz birebir dersler sadece size özel olacak. Birlikte kararlaştıracağımız gün ve saatlerde bilgisayar karşısında bir araya gelerek çalışacağız. Kullanacağımız uygulama sayesinde görüntü, ses ve ekran paylaşımı yapabiliyoruz.

Neler Öğreneceksiniz?

1. Miks hakkında temel bilgiler
2. Seviye miksi ve panlama
3. Dinamik İşlemcilerin kullanımı: Gate, compressor, limiter/maximizer, multiband compressor
4. EQ (ekolayzer) türleri ve çalışma prensipleri
5. Farklı enstrumanlar için uygulamalı EQ kullanımı
6. Zaman bazlı Send Efektlerin Kullanımı: Reverb, Delay, Chorus, Flanger, Phaser...
7. Otomasyon
9. Klavye kısa yolları

Gereksinimler

Versiyon numarası farketmeksizin, Cubase Elements, Cubase Artist ve Cubase Pro yazılımlarından herhangi biri elinizin altında olursa siz de uygulama yapabilirsiniz. Gelişmiş özellikleri kullanabilmeniz açısından Cubase Pro tavsiye edilir.

Kimler Katılabilir?

1. Cubase yazılımını kullanarak miks öğrenmek isteyen herkes katılabilir.

2. Bu derse katılacak kişilerin Cubase'in temel fonksiyonlarına hakim olmaları gerekir. Kayıt ve edit teknikleri bu dersin kapsamı dışındadır. Cubase'in temel fonsiyonları, Audio-MIDI kayıt ve edit teknikleri konularında eksikleri olanların bu derse kayıt olmadan önce Cubase Ansiklopedisi adlı eğitim programımı tamamlamaları uygun olacaktır.

3. Müzik miksi alanında temel konularda eksiklerini gidermek isteyen orta ve ileri seviye kullanıcılar için de uygundur.

Önemli Not: Sertifika hakkını elde edebilmek için programın 120 gün içerisinde tamamlanması, modüllerin sonunda yer alan kısa sınavlardan 100 üzerinden en az 80 puan alınması ve teslim edilen projenin programın gereklerini yerine getirecek seviyede olması gerekir. Bu koşulları yerine getiremeyenler sertifika değil katılım belgesi alırlar.


 

Sormak istedikleriniz olursa e-postayla bana ulaşabilirsiniz: [email protected]

Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, prodüktör ve eğitmenim. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını 'Gold Award' derecesiyle bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünde part-time 'Assistant Professor' olarak görev yapıyorum. Aynı zamanda; Gitar, Bas, Armoni, Kulak Eğitimi, Müzik Prodüksiyonu, Pro Tools, Cubase, Miks ve Mastering eğitimlerimi; Türkiye'nin ve dünyanın çok çeşitli yerlerindeki kişilere, internet üzerinden video ders formatında ve birebir online özel ders şeklinde vermeye devam ediyorum. Yayınlanmış olan beş adet gitar metod kitabımın yanı sıra, müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Kendi adıma, bir adet solo albüm, bir soundtrack ve iki adet single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yaptım. Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Halen ABD'nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyorum ve şirketim bUMA RecordZ ile müzik yapım çalışmalarıma devam ediyorum. Yapım şirketim ve stüdyom ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
Ayrıca kişisel web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


Bu Eğitim Programına Dahil Olan Dersler:Miks 104: ZAMAN BAZLI EFEKTLER
Reverb, delay, chorus, flanger, phaser efektlerinin kullanımı
Bora Uslusoy
₺119
Miks 103: EQ
Bu derste, miks yaparken kullanılan en önemli araçlardan biri olan ekolayzırı kullanmayı öğreneceksiniz.
Bora Uslusoy
₺145
Miks 102: DİNAMİK İŞLEMCİLER
Hem teorik, hem de uygulamalı olarak compressor, limiter, gate, expander, de-esser kullanmayı öğrenin!
Bora Uslusoy
₺145
Miks 101: DENGELER ve PANLAMA
Ses miksajında ilk adım, hatta en önemli aşama... Yayınlanmış, profesyonel bir şarkı üzerinde öğrenin!
Bora Uslusoy
₺119

Asıl Fiyatı:


Bu ileri düzey sertifika programına katılacak kişilerin; Cubase'de belli bir seviyede olmaları, kayıt ve edit teknikleri ile müzik prodüksiyonunun temel kavramları hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Bu eğitim programına katılmak istiyorsanız sayfanın en altındaki formu eksiksiz doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Not: Toplam ücreti 2.499 TL'dir. Vade farkı ile 3-6 ay taksitle ödeme imkanı vardır.

Örnek Derslere Bir Göz Atın!

Sıkça Sorulan Sorular


Derse nasıl kayıt olabilirim?
Lütfen sayfanın en altındaki başvuru formunu doldurunuz.
Bu eğitim programının işleyişi nasıldır ve ne kadar sürer?
MIXING with CUBASE Sertifika programı Miks 101-102-103-104 olmak üzere toplam dört modülden oluşuyor. Katılımcı sırasıyla her bir modülü kendi istediği zamanlarda sisteme giriş yaparak çalışıyor, videoları tekrar tekrar izleyebiliyor. Her bir modül için orijinal proje dosyalarını indirip çalışıyor ve projesini yollarak geri bildirim alıyor. Bir sonraki modüle geçebilmeniz için her modülün sonunda yer alan kısa sınavdan 100 üzerinden en az 80 puan almanız gerekiyor. Bu sürecin derse kayıt olduğunuz günden itibaren 120 gün içerisinde tamamlanması gerekiyor ancak video derslere sertifika süreciniz tamamlandıktan sonra dahi her istediğiniz de erişebiliyorsunuz.
Birebir - canlı dersler nasıl gerçekleştiriliyor?
Canlı dersleri ücretsiz bir online konferans uygulaması ile gerçekleştiriyoruz. Gün ve saatini belirlemek için size yollayacağım bir link ile takvimime erişebileceksiniz. Kendiniz için uygun olan bir gün ve saati seçebileceksiniz.
Kendi başıma çalışırken anlamadığım ya da sorun yaşadığım yerler olursa ne yapacağım?
Her videonun altında yer alan 'yorumlar' kısmına yazarak derste anlatılanlarla ilgili sorularınızı bana yöneltebilirsiniz.
Bu eğitime ne kadar süreyle erişim hakkım var?
Video derslere erişim için herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Ancak sertifika programının tamamlanmasıyla ilgili aşamalar yukarıda izah edilmektedir. Derse kayıt olduktan sonra her istediğinizde siteye giriş yaparak videoları tekrar izleyebilir, çalışabilirsiniz. Mobil cihazlar dahil tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.
Bu eğitim programının ücreti ne kadar? Taksitle ödeyebilir miyim?
Toplam 2.499 TL. Ders ücretini peşin, üç ya da altı aylık taksit şeklinde ödeyebilirsiniz. Taksitli ödeme seçeneğini tercih ettiğiniz takdirde, sertifikanız son taksidiniz ödendikten sonra tarafınıza teslim edilecektir.
Daha önceden miks derslerinizin bazılarına kayıt olmuştum. Bu bana sertifika programında indirim sağlar mı?
Evet. Sertifika programına kayıt olmadan bizimle iletişime geçin. Sistemden kontrol ettikten sonra miks serisi dersler için ödediğiniz tutar kadar indirim hakkı elde edeceksiniz.
Bu programa katılan herkes sertifika alabiliyor mu?
Hayır. Sadece programı verilen süre içerisinde başarı ile tamamlayanlar sertifika alma hakkını elde ediyorlar. 120 günlük süre içerisinde çalışmaları tamamlayamazsanız ya da yollamış olduğunuz çalışmalar programın gereklerini yerine getiremiyor ise sertifika değil katılım belgesi alırsınız.

"Türkçe içerik üretme konusundaki azminizi ve çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum. Yabancı kaynakları da takip ediyorum, hiçbiri sizin video derslerinizin kalitesinde değil açıkçası, bunu da belirtmek isterim."

- Tezcan Koray, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, Müzisyen

"Size bir kez daha çok teşekkür etmek istedim. Sağolun hocam iyi ki bana zaman ayırdınız. Sayenizde içimde kalanları gerçekleştiriyorum… Artık şarkılarımı AudioJungle’a yükleyebiliyorum, Envato’nun inadını kırdım. Çok mutluyum!"

- Mustafa P, Aranjör-Ses Mühendisi

"Miks konusunda eksikliklerim olduğunu hissediyorum. Bir Türk hocadan ders almak büyük nimet bence. Ne kadar iyi İngilizcem olsa da YouTube'daki miks dersleri tam verimli olmuyor.

Miks 101: Dengeler ve Panlama dersini bir solukta bitirdim. Ardından Miks 102: Dinamik İşlemciler dersini tamamladım. Atladığım ne kadar çok nokta olduğunu ve üniversitede verilen teorik miks bilgisi ile ses fiziğinin uygulamada çok ama çok az işime yaradığını fark ettim. İşin sanatsal boyutu matematiksel kısmına göre bambaşka.

Birkaç gün içerisinde Mix 103:EQ'ya başlıyorum. Herkese tavsiye ederim. Bu işin akademik mecralarında bile bulamayacağınız bilgiler var. "

- Orkun Bedir, Ses Mühendisi ve Müzik Öğretmeni, İnönü Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojileri Bölümü

Tanıtım Videosunu İzleyin!

Bu ileri düzey sertifika programına katılacak kişilerin; Cubase'de belli bir seviyede olmaları, kayıt ve edit teknikleri ile müzik prodüksiyonunun temel kavramları hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Bu eğitim programına katılmak istiyorsanız aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Not: Toplam ücreti 2.499 TL'dir. Vade farkı ile 3-6 ay taksitle ödeme imkanı vardır.