Online Özel Dersler


İnternet üzerinden birebir eğitim.
Gitar, Armoni, Müzik Prodüksiyonu, Kayıt Teknikleri, Miks ve Mastering, Cubase, Pro Tools, Logic Pro...


Programımın yoğunluğundan dolayı özel derslere şu an öğrenci alamıyorum. Yer açıldığında size haber vermemi isterseniz [email protected] adresine bir email yollayınız. İlginiz için teşekkürler. Not: Online özel ders saat ücreti 40USD'dir.

1992 yılından beri müzik öğretmenliği yapıyorum. 2010 yılından beridir de internet üzerinden özel ders veriyorum. Bunun için oldukça gelişmiş teknikler ve teknolojiler kullanıyorum. İnternet üzerinden verdiğim birebir özel dersler yüz yüze eğitim kadar etkilidir. Bununla ilgili olarak, gururla belirtmeliyim ki, bir süredir yerleşik olduğum ABD'de, aralarında bir üniversitenin uzaktan eğitim departmanının da dahil olduğu onlarca kişi ve kuruluşa online eğitim danışmanlığı hizmeti veriyorum.

Ders verdiğim konu başlıkları şunlar:

 • Gitar
 • Bas Gitar
 • Armoni
 • Kulak Eğitimi
 • Nota Okuma
 • Kayıt Teknikleri
 • Şarkı Yazarlığı
 • Müzik Prodüksiyonu
 • Pro Tools
 • Cubase
 • Logic Pro X
 • Mix
 • Mastering

Tek seferlik özel ders: Bir süredir aklınıza takılan, bir türlü çözemediğiniz sorunlarınız varsa tek seferlik özel derse gelebilirsiniz. Ya da kendinize bir yol haritası çizmek, hangi alanlarda nasıl ilerleyebileceğinizi tartışmak, ‘mentor’luk desteği almak isterseniz de bu sayfanın en altında yer alan kayıt düğmesine tıklayarak tek seferlik özel derse kayıt olabilirsiniz.


Haftalık düzenli özel dersler: Bunun için kontenjanım sınırlı. Önce bu sayfadan tek seferlik özel derse kayıt olun. Bu ilk dersten sonra eğer her hafta düzenli olarak ders almak için uygun olduğunuzu düşünürsem size bildiririm. O durumda her hafta düzenli olarak, daha önce belirlemiş olduğumuz ve sabit olan bir gün ve saatte çalışıyoruz.


Kişiye özel bir ders programı takip ettiğim için kur sistemi uygulamıyorum. Öğrencilerin isteklerini, ihtiyaçlarını, eğilimlerini ve öğrenme hızlarını aynı zamanda sosyo-kültürel durumlarını da göz önünde tutarak kişiye özel bir ders akışı, içeriği veriyorum. Dersler birebir olduğu icin daha etkili ve hızlı ilerliyor. Bu dersleri hafta içi Türkiye saati ile 17.00-23.00 saat aralığında yapıyorum. Bu aralık içerisinde istediğiniz gün ve saati kendiniz seçebilirsiniz.

Dersleri İNTERNET ÜZERİNDEN BİREBİR özel ders şeklinde veriyorum. Uzaktan eğitim icin standart bir internet bağlantısı ve web kamerası yeterli. Ders sırasında birbirimizi görüp, duyabildiğimiz gibi, ekran paylaşımı yaparak bilgisayarlarımızın masaüstüne de erişebiliyoruz. Kullandığım özel bir sistem sayesinde özellikle müzik prodüksiyonu derslerinde sesi kayıpsız olarak birbirimize aktarabiliyoruz. Gerektiğinde grafik tablet ile yazıp çizerek ders anlatıyorum ve dersten sonra ders notlarını emaille yolluyorum. Daha büyük dosyaları birbirimize göndermemiz gerektiğinde GoogleDrive ya da DropBox’ı kullanıyoruz. Teknik konular gözünüzü korkutmasın gereken bilgileri ve desteği sağlıyorum.

Kayıt olmadan önce derslerle ilgili sormak istedikleriniz olursa [email protected] adresine mail atabilir ya da bu sayfanın sağ altındaki sohbet aracını kullanabilirsiniz.


Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, prodüktör ve eğitmenim. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını 'Gold Award' derecesiyle bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünde part-time 'Assistant Professor' olarak görev yapıyorum. Aynı zamanda; Gitar, Bas, Armoni, Kulak Eğitimi, Müzik Prodüksiyonu, Pro Tools, Cubase, Miks ve Mastering eğitimlerimi; Türkiye'nin ve dünyanın çok çeşitli yerlerindeki kişilere, internet üzerinden video ders formatında ve birebir online özel ders şeklinde vermeye devam ediyorum. Yayınlanmış olan beş adet gitar metod kitabımın yanı sıra, müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Kendi adıma, bir adet solo albüm, bir soundtrack ve iki adet single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yaptım. Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Halen ABD'nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyorum ve şirketim bUMA RecordZ ile müzik yapım çalışmalarıma devam ediyorum. Yapım şirketim ve stüdyom ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
Ayrıca kişisel web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


"Bora Hoca'dan aldığım dersler sayesinde ilk olarak Pro Tools ve daha sonra Cubase programlarında müzik prodüksiyon aşamalarını öğrendim. Daha sonra yine onunla yaptığımız çalışmalarla; armoni bilgimi, gitar tekniğimi ve hatta vokal tekniğimi geliştirerek müzikal anlamda kendimi ifade edebileceğim geniş bir alana sahip oldum. Pek çok alanda yapmış olduğu çalışmaları ve farklı müzik tarzları, ses prodüksiyonu hakkındaki derin bilgisiyle bana ışık tutmakta."

- Bugay Akyüz, AQUA TALK: Bas, Vokal

"Bora Uslusoy gerçekten yılların tecrübesini online derslerine başarıyla aktarabilen bir meslektaşım. Ben de müzik teknolojileri alanındaki bilgilerimi onun sayesinde daha da geliştirme şanşı buldum."

- Tolga TEM, PhD Tennessee State University, USA

Programımın yoğunluğundan dolayı özel derslere şu an öğrenci alamıyorum. Yer açıldığında size haber vermemi isterseniz [email protected] adresine bir email yollayınız. İlginiz için teşekkürler. Not: Online özel ders saat ücreti 40USD'dir.