Pro Tools'a Giriş

Dünyanın en gelişmiş ses kayıt ve müzik prodüksiyon yazılımı olan Pro Tools'u öğrenmek artık çok kolay!

   Tanıtım Videosunu İzleyin

Dünyanın en gelişmiş ses kayıt ve müzik prodüksiyon yazılımı olan Pro Tools üzerine profesyonelce hazırlanmış ilk Türkçe online eğitim programına hoşgeldiniz. Toplam 75 dakika süren ve 15 videodan oluşan bu ders; yeni başlayanlara yönelik olup, kurulumdan başlayarak Pro Tools'un pencereleri ve çeşitli araçların fonksiyonlarına kadar devam eden video ağırlıklı bir eğitim sunmaktadır. Video ağırlıklı olması eğitimin etkinliğini arttırmakta, temel bilgi ve becerilerin hızlıca edinilmesine imkan vermektedir. Türkiye'nin ilk ve en eski Avid seritifkalı Pro Tools eğitmeni olarak online platformda sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duyarım.

Neler Öğreneceksiniz?

 1. Pro Tools kurulumu ve aktivasyonu hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
 2. Pro Tools'un temel fonksiyonlarını öğreneceksiniz.
 3. Başlangıç ayarlarınızı yapabileceksiniz.
 4. Pro Tools'un tüm pencereleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
 5. Toolbar'da yer alan araç, gereç ve fonksiyonları öğreneceksiniz.
 6. Pro Tools ile birlikte gelen eklentiler (plug-in'ler) hakkında bilgi alacaksınız.
 7. Bu dersten sonra gelişiminizi nasıl devam ettirebileceğiniz hakkında fikirler alacaksınız.

Gereksinimler:

 1. Bu dersi almak için temel bilgisayar bilgi ve becerileri yeterlidir. Bunun dışında herhangi bir önkoşul yoktur.

Kimler Katılabilir?

 1. Pro Tools programını kullanmaya yeni başlayanlar için ve temel konular hakkında eksiklerini gidermek isteyen kullanıcılar için uygundur.
 2. DAW yazılımı seçme sürecinde olan ve Pro Tools'un kendileri için uygun olup olmadığına karar vermek isteyenler de bu dersten yararlanabilir.
 3. İleri seviye Pro Tools kullanıcıları için gerekli değildir.

Sormak istedikleriniz varsa e-postayla bana ulaşabilirsiniz: [email protected]


Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, prodüktör ve eğitmenim. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını 'Gold Award' derecesiyle bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünde part-time 'Assistant Professor' olarak görev yapıyorum. Aynı zamanda; Gitar, Bas, Armoni, Kulak Eğitimi, Müzik Prodüksiyonu, Pro Tools, Cubase, Miks ve Mastering eğitimlerimi; Türkiye'nin ve dünyanın çok çeşitli yerlerindeki kişilere, internet üzerinden video ders formatında ve birebir online özel ders şeklinde vermeye devam ediyorum. Yayınlanmış olan beş adet gitar metod kitabımın yanı sıra, müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Kendi adıma, bir adet solo albüm, bir soundtrack ve iki adet single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yaptım. Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Halen ABD'nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyorum ve şirketim bUMA RecordZ ile müzik yapım çalışmalarıma devam ediyorum. Yapım şirketim ve stüdyom ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
Ayrıca kişisel web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim programı ne zaman başlar ve ne zaman biter?
Eğitim programına hemen başlayabilir, her istediğinizde sisteme giriş yaparak dersi tekrar tekrar çalışabilirsiniz. Tamamen bireysel yürütülen bir eğitimdir, çalışmayı ne zaman yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.
Bu eğitime ne kadar süreyle erişim hakkım var?
Herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Derse kayıt olduktan sonra her istediğinizde siteye giriş yaparak videoları tekrar izleyebilir, çalışabilirsiniz. Mobil cihazlar dahil tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

" Bora Uslusoy ile yaptığımız kayıt teknolojileri ve Pro Tools dersleri, bu konuda olan güvenimi ve tecrübemi yüksek oranda arttırdı. Sadece kayıt ve program kullanımı değil muzikle ilgili her konuda yardımı, hoş sohbeti, mütevaziliği ve dürüstlüğü için minnet duyuyorum."

- Tolga Aksoy, Gitarist (Komik Günler), Stüdyo Sahibi

Hemen Başlayın!