Progressive Solo Gitar Metodu - Dijital Versiyon

Türkiye'nin en çok satılan gitar metodu artık dijital platformda

Şu ana kadar 8 baskı yapan ve 10 bin adetten fazla satılan Solo Gitar Metodu artık dijital ortamda...

2002 yılında ilk baskısı çıkan kitabımın en son baskısı da tükendi ve artık sadece internetten yayınlanacak, kitap olarak basılmayacak.

Kitabın içeriğine dijital erişim sağlayarak masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızdan ulaşabilirsiniz. Egzersizlere ait ses dosyaları da her sayfanın altında mevcut. Böylece sadece notadan ya da tab'dan değil duyarak da çalışabileceksiniz.

Elektrik, akustik ve klasik gitar için hazırlanan bu metodtan yeni başlayan ya da daha ileri seviyedeki herkes faydalanabilir. Hem standart notasyon hem de tab sisteminin kullanıldığı kitapta herkesin anlayıp, kendi başına uygulayabileceği yaklaşık 250 adet etüd ve alıştırma bulunuyor. Metodta yer alan alıştırmalara ait ses örneklerine de site üzerinden ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Satın almadan önce test etmek isterseniz aşağıda yer alan 'Ders Programı' bölümünde 'Önizleme' düğmesine tıklayarak örnek sayfalara ve ses dosyalarına ulaşabilirsiniz.

Önemli Not: Dijital erişim size sadece internete bağlı iken bu site üzerinden içeriklere erişem hakkı veriyor. Bilgisayara indirme ya da yazıcıdan çıktı alma imkanı yoktur.

Akıllı telefon ya da tablet gibi küçük ekranlı cihazlarda çalışmaz. Masaüstü bilgisayar kullanınız.Progressive Solo Gitar Metodu'nda yer alan konular

 • Alternate picking
 • Hammer-on/pull off
 • Slide
 • Bending
 • Sağ ve sol el teknikleri
 • Majör ve minör diziler
 • Pentatonik diziler ve
 • Blues dizisi
 • Modlar
 • Speed Pıckıng
 • 12 ölçü blues kalıbı ve üzerine solo çalışmaları
 • Yüzlerce egzersiz ve parmak alıştırması
 • Her egzersizin hem yavaş hem de hızlı olarak çalındığı sesli örnek çalım
 • 422 adet ses dosyası


Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, prodüktör ve eğitmenim. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını 'Gold Award' derecesiyle bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünde full-time 'Associate Professor' olarak görev yapıyorum. Yayınlanmış olan beş adet gitar metod kitabımın yanı sıra, müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Kendi adıma, bir adet solo albüm, bir soundtrack ve iki adet single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yaptım. Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Halen ABD'nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyorum ve şirketim bUMA RecordZ ile müzik yapım çalışmalarıma devam ediyorum. Yapım şirketim ve stüdyom ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
Ayrıca kişisel web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


Hemen Başlayın!Hemen Başlayın!Sıkça Sorulan Sorular


Kitap içeriğine ne kadar süreyle erişimim olacak?
Ömür boyu! Her istediğiniz zaman giriş yapın. Tekrar tekrar çalışın. Yırtılmaz, kaybolmaz, ses dosyaları her zaman elinizin altında.
İçerikleri bilgisayarıma indirebilir miyim? Kitabın sayfalarını yazıcı ile çıktısını alabilir miyim?
Hayır, indirme yok. Yazdırma, print almak yok. Sadece siteye giriş yaparak online olarak sayfaları görüntüleyebilirsiniz ya da ses dosyalarını dinleyebilirsiniz.
Online erişimin basılı kitaba göre avantajları neler?
İnternetin olduğu her yerden erişebilirsiniz. Eskimez, bozulmaz kaybolmaz. Ses dosyaları için kitapla birlikte verdiğimiz ses CD'si mutlaka ya bozulur ya da kaybolurdu. Artık bu sorun ortadan kalktı. Ses dosyaları metod sayfasının hemen altında.
Basılı versiyonda bulunan armoni notlarına nasıl ulaşabilirim?
Bu bölüm dijital versiyondan çıkarılmıştır. Yine bu sitede yer alan armoni derslerimden yararlanabilirsiniz.
Akıllı telefon ya da tablet kullanabilir miyim?
Maalesef. Kitap sayfaları A4 boyutunda, yani oldukça büyük. Her sayfada çok sayıda nota yer alıyor. PDF görüntüleyici belgeyi sığdıramadığı için akıllı telefon ya da tablet gibi küçük ekranlı cihazlarda göstermiyor. Masaüstü bilgisayar kullanınız.

Hemen Başlayın!